Acasa StiriSport Echipa de fotbal Gloria Bistrița-Năsăud, repartizată în seria a 9-a a Ligii a III-a. Vezi programul

Echipa de fotbal Gloria Bistrița-Năsăud, repartizată în seria a 9-a a Ligii a III-a. Vezi programul

Publicat de Radu SÎRBU

Federația Română de Fotbal a stabilit ieri, 17 august, la Casa Fotbalului, prin tragere la sorți, calendarul competițional al noii ediții de Liga a III-a, sezonul 2021-2022, la mai puțin de o zi distanță după ce a comunicat componența celor zece serii ale noului sezon.

Noul campionat este programat să înceapă în ultimul weekend al lunii august (27-28 august 2021) tot cu 100 de echipe împărțite în mod egal în zece serii, cum s-a întâmplat și în ediția trecută, una care s-a desfășurat în premieră în acest mod din cauza pandemiei COVID-19.

Echipa fanion a fotbalului din Bistrița-Năsăud, Gloria Bistrița-Năsăud, a fost repartizată în seria a 9-a alături de: CSO Cugir, Avântul Reghin, Sticla Arieşul Turda, Unirea Ungheni, CS Hunedoara, AFC Unirea 1924, Sănătatea Cluj, CS Ocna Mureş și Academia de Fotbal Viitorul Cluj.

Programul turului echipelor din Seria 9:

Etapa 1: 28 august 2021
CS Ocna Mureş – Sticla Arieşul Turda
Avântul Reghin – Gloria Bistrița Năsăud
Unirea Ungheni – AFC Unirea 1924
CSO Cugir – Sănătatea Cluj
Viitorul Cluj – CS Hunedoara

Etapa 2: 4 septembrie 2021
Sticla Arieşul Turda – CS Hunedoara
Sănătatea Cluj – Viitorul Cluj
AFC Unirea 1924 – CSO Cugir
Gloria Bistrița Năsăud – Unirea Ungheni
CS Ocna Mureş – Avântul Reghin

Etapa 3: 11 septembrie 2021
Avântul Reghin – Sticla Arieşul Turda
Unirea Ungheni – CS Ocna Mureş
CSO Cugir – Gloria Bistrița Năsăud
Viitorul Cluj – AFC Unirea 1924
CS Hunedoara – Sănătatea Cluj

Etapa 4: 18 septembrie 2021
Sticla Arieşul Turda – Sănătatea Cluj
AFC Unirea 1924 – CS Hunedoara
Gloria Bistrița Năsăud – Viitorul Cluj
CS Ocna Mureş – CSO Cugir
Avântul Reghin – Unirea Ungheni

Etapa 5: 25 septembrie 2021
Unirea Ungheni – Sticla Arieşul Turda
CSO Cugir – Avântul Reghin
Viitorul Cluj – CS Ocna Mureş
CS Hunedoara – Gloria Bistrița Năsăud
Sănătatea Cluj – AFC Unirea 1924

Etapa 6: 2 octombrie 2021
Sticla Arieşul Turda – AFC Unirea 1924
Gloria Bistrița Năsăud – Sănătatea Cluj
CS Ocna Mureş – CS Hunedoara
Avântul Reghin – Viitorul Cluj
Unirea Ungheni – CSO Cugir

Etapa 7: 9 octombrie 2021
CSO Cugir – Sticla Arieşul Turda
Viitorul Cluj – Unirea Ungheni
CS Hunedoara – Avântul Reghin
Sănătatea Cluj – CS Ocna Mureş
AFC Unirea 1924 – Gloria Bistrița Năsăud

Etapa 8: 16 octombrie 2021
Sticla Arieşul Turda – Gloria Bistrița Năsăud
CS Ocna Mureş – AFC Unirea 1924
Avântul Reghin – Sănătatea Cluj
Unirea Ungheni – CS Hunedoara
CSO Cugir – Viitorul Cluj

Etapa 9: 23 octombrie 2021
Viitorul Cluj – Sticla Arieşul Turda
CS Hunedoara – CSO Cugir
Sănătatea Cluj – Unirea Ungheni
AFC Unirea 1924 – Avântul Reghin
Gloria Bistrița Năsăud – CS Ocna Mureş

Returul sezonului regulat este
Etapa 10: 30 octombrie 2021
Etapa 11: 6 noiembrie 2021
Etapa 12: 13 noiembrie 2021
Etapa 13: 20 noiembrie 2021
Etapa 14: 27 noiembrie 2021
Etapa 15: 4 decembrie 2021
Etapa 16: 12 martie 2022
Etapa 17: 19 martie 2022
Etapa 18: 26 martie 2022

Play-off
Etapa 1: 2 aprilie 2022
Etapa 2: 9 aprilie 2022
Etapa 3: 16 aprilie 2022
Etapa 4: 22 aprilie 2022
Etapa 5: 30 aprilie 2022
Etapa 6: 4 mai 2022
Etapa 7: 7 mai 2022
Etapa 8: 14 mai 2022
Etapa 9: 21 mai 2022

Play-out
Etapa 1: 2 aprilie 2022
Etapa 2: 9 aprilie 2022
Etapa 3: 16 aprilie 2022
Etapa 4: 22 aprilie 2022
Etapa 5: 30 aprilie 2022
Etapa 6: 4 mai 2022
Etapa 7: 7 mai 2022
Etapa 8: 14 mai 2022
Etapa 9: 21 mai 2022
Etapa 10: 28 mai 2022

Baraje:

Baraje semifinale: 25/28 mai 2022
Baraje finale: 04/08 iunie 2022

Related Articles

Leave a Comment